Z przyjemnością informujemy, że w ramach pierwszej wspólnej Zbiórki Żywności zorganizowanej przez Bank Żywności w Poznaniu i CREO udało nam się zebrać 459,1 kg!

Przypomnijmy, że w akcję zaangażowało się 12 szkół z powiatu poznańskiego, w tym 4 szkoły podstawowe, 5 szkół gimnazjalnych oraz 3 szkoły ponadgimnazjalne.

W tym miejscu chcielibyśmy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrekcji bardzo podziękować za udział w akcji i ogrom darów jaki udało się zebrać. Musimy przyznać, że nie spodziewaliśmy się, że uda się zebrać aż tyle żywności, tym bardziej że była to nasza pierwsza taka akcja i dopiero przecieraliśmy szlaki w tym obszarze. Cieszymy się, że dzięki naszej wspólnej pracy udało się pomóc wielu osobom potrzebującym. Dostajemy sygnały, że zbiórka żywności była niesamowitym doświadczeniem dla uczniów i nauczycieli - mieli oni możliwość sprawdzić się w takiej akcji, a dla wielu z nich były to jedne z pierwszych doświadczeń wolontariackich. Akcja była również sporym doświadczeniem dla CREO. Po raz pierwszy mogliśmy sprawdzić się w roli organizatora wspólnej akcji jednocześnie prowadzonej w wielu szkołach. Zebraliśmy spore doświadczenie w zakressie koordynacji, promocji i informacji czy logistyce. Pewności dodawały nam na pewno doświadczenia z 8 finałów WOŚP jakie sami organizowaliśmy, jednakże zbiórka żywności rządzi się swoimi prawami:)

Cóż pierwsze koty za płoty! Już teraz deklarujemy, że chcemy Zbiórki Żywności na stałe wpisać w kalendarz CREO i cyklicznie się angażować się w tą akcję. Cieszymy się, że uczniowie i nauczyciele podzielają nasz entuzjazm dla tej inicjatywy:)

Jeszcze raz z przyjemnością wymieniamy szkoły, które zaangażowały się w Zbiórkę żywności:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

1) Szkoła Podstawowa nr 19 w Poznaniu

2) Szkoła Podstawowa nr 74 w Poznaniu

3) Szkoła Podstawowa nr 88 w Poznaniu

4) Szkoła Podstawowa w Kobylnicy

SZKOŁY GIMNAZJALNE:

5) Gimnazjum w Zespole Szkół w Jerzykowie

6) Gimnazjum nr 1 im. Alberta Einsteina w Puszczykowie

7) Gimnazjum w Zespole Szkół w Iwnie

8) Gimnazjum im. Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym

9) Niepubliczne Gimnazjum nr 1 w Poznaniu

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

10) Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich w Poznaniu

11) I Liceum Ogólnokształcące im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

12) Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu

Bardzo Wam dziękujemy!